Osuszacze do instalacji sprężonego powietrza

 Sprężone powietrze zawiera znaczne ilości pary wodnej, która po skropleniu ujawnia >>>>>>

Osuszacz chłodniczy (ziębniczy)

    Osuszacz ten swoją funkcją i zasadą działania przypomina lodówkę. osuczacz chłodniczy do sprężonego powietrza, obniża temperaturę punktu rosy do poziomu + 3 st. C, odpowiedni do większości zatosowańJest wyjątkowo przyjazny w eksploatacji obniża temperaturę punktu rosy do + 3 st. C (w niektórych wykonaniach do + 7 st. C). W znakomitej większości przypadku, gdy instalacja wykonana jest w całości w ogrzewanym zamkniętym obiekcie wystarcza zastosowanie tego typu osuszacza w komplecie z odpowiednio dobranym zespołem filtrów

   Oferujemy urządzenia różnej wielkości dostosowane do indywidualnych potrzeb o zakresie wydajności:

- od 42 do 1350 m3/h

szczegóły

 Osuszacz adsorpcyjny

  W przypadku zwiększonych wymagań np.: układy automatyki, wymaganiOsuszacz adsorbcyjny do sprężonego powietrza spełni najwyższe wymagania technologiczne, standartowo obniża temperaturę punktu rosy do - 40 st. Ca technologiczne, instalacje prowadzone na zewnątrz istnieje konieczność obniżenia temperatury punktu rosy do poziomu minus 40 st. C lub innej. Wtedy istnieje konieczność zastosowania osuszaczy adsorpcyjnych. Osuszacz składa się z dwu naprzemiennie regenerowanych kolumn. Regeneracja w zależności od typu osuszacza realizowana jest za pomocą strumienia sprężonego powietrza, bądź zewnętrznego źródła ciepła.

   Oferujemy urządzenia różnej wielkości dostosowane do indywidualnych potrzeb o zakresie wydajności: od 5 do 360 m3/h

Osuszacz membranowy

 Ciekawą propozycją osuszania sprężonego powietrza dla niewielkich odbiornikówosuszacz membranowy do sprężonego powietrza, bardzo wygodne i ciekawe rozwiązanie dla niewielkich potrzeb, oraz wszędzie tam gdzie jest trudnodostępne zewnętrzne źródło zasilania jest osuszacz membranowy.
   Osuszacz ten nie potrzebuje żadnego zasilania. Osuszanie następuje za pomocą strumienia powrotnego.

Sprężone powietrze zawiera znaczne ilości pary wodnej , która po skropleniu ujawnia się w instalacji sprężonego powietrza w postaci kondensatu (zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami kondensatu nie wolno odprowadzać bezpośrednio do gruntu czy instalacji kanalizacyjnej

 >>>>>

Osuszanie sprężonego powietrza jest więc w rzeczywistości procesem polegającym na usunięciu określonej "części" pary wodnej zawartej w powietrzu. Parametrem określającym maksymalną zawartość wody w postaci pary jest tzw. temperatura punktu rosy - czyli taka zawartość pary wodnej w powietrzu przy której pojawiają się pierwsze kropelki rosy. W procesie osuszania spotkamy się więc często z określeniem "obniżenie temperatury punktu rosy"- czyli zmniejszenie zawartości pary wodnej w sprężonym powietrzu do poziomu odpowiadającego określonej temperaturze punktu rosy.

powrót do początku strony

HOME  KONTAKT  telefon: (+48) 787 715 251;  mail: comfilter(at)comfilter.pl  OFERTA

mail: comfilter(at)comfilter.pl  tel: (+48) 787 715 251 (+48) 608106 920 OFERTA faq polityka prywatności